Kontaktní e-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Obchodní oddělení:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Technická podpora:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
 
Telefon:
(+420) 485 130 314
Mobilní:
(+420) 778 447 281
 
 
Adresa:
K M B systems, s.r.o.
Dr. Milady Horákové 559
Liberec VII-Horní Růžodol
460 07 Liberec
Česká republika
 
 
IČO:
47781904
DIČ:
CZ47781904

Výběr meřicích přístrojů.

Management energií

Nabízíme zařízení a software, potřebný k řešení různých výzev v oblasti správy odběru i dodávky energie - od jednoduchého a levného panelového měřiče pro standardní rozvaděčové skříně, přes složitější systémy pro komplexní monitoring a řízení energetických systémů budov nebo průmyslových celků, až po certifikované monitorování kvality předávané energie a systémy pro automatizaci distribučních sítí (smart grid). Přenosné síťové monitory dále rozšiřují naši standardní nabídku o kompaktní a cenově dostupné nástroje pro dočasná měření, zaměřená na sledování kvantity a kvality vyráběné či spotřebovávané elektrické energie a zejména na identifikaci a lokalizaci zdrojů problémů. Vyvíjíme také speciální měřiče pro stejnosměrné sítě a hybridní AC / DC aplikace, využitelné v distribuované výrobě, datových centrech, telekomunikacích systémech a nebo například v zařízeních pro dlouhodobé uchovávání elektrické energie.

Přesná a dostupná data z našich analyzátorů hrají rozhodující roli v různých systémech řízení energie dle ISO 50001.

Kvalita el. energie

Pokrýváme všechny potřeby pro monitoring kvality elektrické energie v souladu s platnými normami EN 50160, IEC 61000-4-30, VDE a dalšími. Vybrané analyzátory, jejich firmware i obslužný software dále certifikujeme dle norem IEC 62586. Nabízíme jak špičkové analyzátory kvality energie ve třídě A pro nejnáročnější aplikace i levnější a dostupnější analyzátory třídy S pro rozsáhle systémy a masivní monitorovací kampaně. Některé naše analyzátory kvality jsou konstruovány pro prostředí kategorie přepětí IV / 300V nebo 600V a lze je tak snadno používat přímo v distribučních trafostanicích a jiných podobně náročných prostředích.

Aby bylo možné podrobně analyzovat zaznamenaná data, všechny nabízené přístroje podporují aplikaci ENVIS. K dispozici je také vzdálená komunikace prostřednictvím standardních protokolů pro snadnou integraci do jiných automatizačních systémů.

Regulace jalového výkonu

Regulátory NOVAR představuje kompletní řadu řešení pro automatickou regulaci účiníku. Jsou spolehlivé, efektivní, plně automatické, přesné a snadno se instalují a udržují. V našem portfoliu nabízíme základní levné a kompaktní regulátory pro menší aplikace, klasické regulátory se širokou škálou možností komunikačních rozhraní a také špičkové pokročilé třífázové regulátory s komfortním grafickým rozhraním, vnitřní pamětí pro záznam měření a stavů regulace a s volitelnými funkcemi pro energetický anagement a sledování kvality energie.

Regulátory NOVAR 1312 a NOVAR 2700 podporují i tzv. rychlou kompenzaci v reálném čase s využitím rychlých tyristorových spínačů KATKA.

Software a správa dat

Aplikace ENVIS pro Windows je základním stavebním kamenem našich softwarových řešení pro malé i větší projekty. Podporuje ukládání dat do běžných souborů i do lokální nebo vzdálené SQL databáze. Aplikace může importovat a exportovat data do mnoha běžných standardů, včetně PQDIF, CSV, XLS, PDF atd. K uloženým datům lze také přistupovat z jiných aplikací ve Windows, v Linuxu, v cloudu či na Android zařízeních s využitím námi dodávaných API knihoven na platformě .NET5 anebo nástrojů příkazového řádku. Aplikace je snadno rozšiřitelná pomocí plug-in modulů o nové analytické a reportovací funkce, a o různé formáty pro import a export dat.

Systémová služba ENVIS.Online automaticky spravuje nakonfigurované skupiny přístrojů, na pozadí a bez nutnosti interakce s uživatelem. Data vzdáleně odečítá, ukládá, analyzuje a pravidelně reportuje výsledky.

Naše výrobky jsou užitečné pro monitorování a řízení energetické účinnosti (například pro ISO 50001) ve strojích, budovách a sítích. Implementuje automatizované energetické systémy a pohání pokročilé skříně řízení účiníku. Poskytujeme také řešení pro monitorování a řešení různých problémů s kvalitou energie.

Cílem projektu bylo vyvinout komplexní řešení zajišťující měření, monitorování a správu v DC a hybridních AC / DC energetických sítích ve formě robustního modulárního zařízení přispívajícího k vývoji moderních energetických sítí. Mezi nástroje vyvinuté v rámci tohoto projektu patřily funkce a funkce elektroměru, analyzátoru a monitoru kvality energie a napětí v hybridních střídavých a / nebo stejnosměrných systémech. Modulární koncepce zjednodušuje integraci dalších procesních proměnných a řídicích zdrojů místního systému. V rámci cíle projektu implementované zařízení umožňovalo vysoký stupeň modularity na HW, FW i SW úrovni. Klíčovými výsledky projektu jsou 2017V010 - Software pro modulární měřicí systém a prototyp modulárního měřicího systému 2017V003.

 

Hlavní činností projektu je poskytnout našim partnerům vhodné inovativní řešení pro rychlou kompenzaci spíše malých jalových výkonů v lehkém průmyslu, chytrých budovách a jinde. Cílem projektu je vyvinout prototyp rychlého třífázového regulátoru jalového výkonu s nadstandardní výbavou a s různými pokročilými funkcemi a jako příslušenství k němu i kompaktní a levný statický spínací modul. Obě zařízení bylo nutné intenzivně testovat podle platných norem, určit jejich technické parametry v rozsahu provozních podmínek a připravit je na efektivní automatizovanou výrobu. Současně byl v rámci projektu vyvinut i příslušný řídicí software a byl implementován nový asynchronní komunikační protokol MQTT pro snadný přenos dat mezi kontrolérem a databází řídicího systému.

 

Cílem projektu je vývoj kompletního systému pro lokalizaci asymetrických poruch v sítích vysokého napětí (systém V-dip). Systém využívá distribuované měřící jednotky (DMU) instalované na sekundární straně distribučních transformátorů. Je navržen tak, aby umožňoval autonomní lokalizaci poruch při respektování aktuální konfigurace a topologie distribuční sítě. Výsledná funkce V-dip bude propojena s dispečerskými systémy, aby byla zajištěna rychlá a přesná lokalizace zemního spojení. Distribuované měřicí jednotky budou navíc vybaveny modulem analyzátoru kvality energie třídy A a volitelnou analýzou signálu až do 9 kHz, aby nabídly další funkce ke zvýšení výhod systému V-dip. Ověření systému bude provedeno na základě pilotního projektu ve spolupráci s aplikačním garantem.

 

V roce 2016 jsme od Libereckého kraje obdrželi dotaci v rámci programu 2.2. Regionální inovační program na projekt 'Inovace klíčového softwaru ENVIS pro zvýšení užitných vlastností systémů pro sledování spotřeby energie a kvality sítí'. Projekt byl realizován ve spolupráci s ČVUT v Praze.

  V roce 2018 jsme od Libereckého kraje obdrželi dotaci v rámci programu 2.2. Regionální inovační program na projekt 'Metody vyhodnocování rušení sítě v pásmu od 2 do 150 kHz'. Projekt byl realizován s Technickou univerzitou v Liberci.

V roce 2019 jsme od Libereckého kraje obdrželi dotaci v rámci programu 2.2. Regionální inovační program na projekt 'Využití pokročilých metod statistické analýzy dat ke kompresi databáze měření kvality elektrické energie a pro jejich snadnější vyhodnocení uživatelem'.Projekt byl realizován s Technickou univerzitou v Liberci.

ISO certificate EN

Naším cílem je navrhovat, vyrábět a dodávat užitečné komponenty, kompletní řešení a specifické služby našim klientům v různých oblastech automatizace energie. Naším primárním zaměřením je vývoj řešení pro inteligentní sítě, přenosové a distribuční sítě, průmyslovou a komerční správu energie, automatizaci budov a jine projekty tzv. energy managementu. Naše klíčové kompetence zahrnují nástroje pro korekci účiníku, monitorování a správu energie a nástroje pro hodnocení kvality dodávane/odebírané energie. Naše výrobky jsou vyvíjeny, navrhovány a vyráběny v EU s primárním zaměřením na kvalitu, spolehlivost a robustnost. Prostřednictvím úzké spolupráce s univerzitami i díky širokému pokrytí perspektivních projektů v praxi se soustředíme na to, abychom uživatelům našich systémů dodávali přehledné, chytré, užitečné a cílené informace. Mimochodem, data, která získáte pomocí našich nástrojů, jsou vaše data, takže při vývoji našich řešení trávíme značné množství času zvažováním všech možných způsobů, jak k nim otevřít přístup pomocí standardních formátů a nástrojů.

Rádi se seznámíme s jakoukoliv výzvou v oboru, a bude-li to v našich silách, najdeme společně s Vámi to nejvhodnější a správné řešení.

Souvisejicí dokumenty

Společnost je certifikována systémem zabezpečování jakosti podle normy ČSN EN 9001: 2016.

Historie společnosti se začala psát v roce 1991, kdy bylo založeno sdružení zakladatelů se zkušenostmi v průmyslové automatizaci a elektronice. První projekt pro SČE Děčín vedl naše zájmy k dálkovému monitorování a odečtům spotřeby energie.

V roce 1992 jsme se transformovali na společnost s ručením omezeným. V té době byl představen přenosný měřicí přístroj SIMON pro distribuční sítě nízkého, vysokého a velmi vysokého napětí. Již v tomto produktu jsme použili technologii SMD.

Naše portfolio se postupně rozšiřovalo o multifunkční panelové měřicí přístroje, přístroje na měření signálu HDO a mnoho dalších univerzálních zařízení. V roce 1999 společnost vyvinula a představila nový oceněný a inovativní přístroj - regulátor účiníku NOVAR.

Od roku 2002 se společnost postupně rozšířila na nové trhy v Evropě, Asii a na Středním východě. Počet zaměstnanců a výrobní kapacity vzrostly. V této době se více zaměřujeme na výzkum a vývoj v oblasti rozvíjejících se technologií pro měření a řízení kvality elektrické energie.

Ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci zajišťujeme od roku 2006 některé nadstandardní výzkumné a vývojové kapacity. Zákazníkům tak můžeme nabízet inovativní přístup k řešení jejich méně obvyklých požadavků. Spolupráce s TUL přinesla jedinečnou produktovou řadu v oblasti ochrany VN transformátorů vůči efektům ferroresonance - chytrou zátěž AFR. A oblastí nízkého napětí pak řešení pro plynulé spouštění transformátoru - zařízení TrafoSTART.

V roce 2009 jsme představili novou řadu analyzátorů kvality energie pro monitorování všech typů třífázových sítí - panelové měřiče SMP a SMPQ. Tyto jednotky vytvořily solidní základ pro všechny naše pozdější produkty pro sledování kvality energie.

V letech 2012 a 2013 jsme představili nové vysoce přesné měřiče a analyzátory pro montáž na DIN lištu - SMC 144 a PA 144, následované kompaktním panelovým přístrojem SMY 133 s barevným LCD displejem. Na podobném základě v roce 2013 vzniká nový třífázový NOVAR 2600 a poté také první ověřený analyzátor kvality energie třídy A a multimetr třídy 0.2S ARTIQ 144 .

V letech 2014 a 2015 jsme inovovali a doplňovali kompletní produktové řady regulátorů NOVAR, abychom vyhověli požadavkům různých trhů. Důležitou součástí našeho produktového portfolia se staly i další komponenty pro korekci účiníku - stykače, tlumivky a kondenzátory, tyristorové spínače a související ovládací a dohledový software.

V letech 2015 až 2017 jsme úspěšně vyřešili výzkumný projekt v oblasti DC měření podporovaný grantem Technologické agentury ČR číslo TH01020327 - Modulární systém pro komplexní monitorování a správu určený pro DC a hybridní AC / DC inteligentní sítě. Svým příspěvkem v těchto letech jsme zaměřili náš výzkum a vývoj i na zvýšení modularity a flexibility všech našich budoucích produktů.

V poslední době rozšiřujeme naše portfolio pokročilých měřičů, analyzátorů a řídicích jednotek o nová vstupně/výstupní a komunikační rozhraní. Velkou pozornost věnujeme otevřenosti našich systémů vůči okolním systémům a propojování dat z nich se standardními řešeními z praxe. V modulárním systému, který je nyní vybaven i sběrnicí local bus, jsme zavedli několik nových modulů pro ještě menší a levnější řešení měření energií na vývodech trafostanic, v rozvaděčích a rozvodnicích v průmyslu i v systémech energy managementu chytrých budov.